.
 
 
 
.

<<  Toz Dolum Makinası  >>

 
Sayıcı ve Otomasyon Shrink Makinası    

Tanım : Tam otomatik şirink makinası ağzı kapatılmış ve tarihi atılmış paketleri otomatik kümeleyip üzerine naylon geçirilerek tünele iterek, otomatik olarak şirink işlemini yapmaktadır. Şirinklenmesi bitmiş ve arkada soğumaya bırakılmış ambalajlar bir işçi tarafından alınır ve sevk edilir.

Çalışma Prensibi; Sıralama ünitesi üzerindeki kalıplar 1, 2 ve 5 kg olarak ayarlanabilmektedir. Kalıpların değişmesi ve ayarlanması basit bir işlem olup, çok kısa bir sürede bir şirink işlemine geçilebilir.

Teknik Özellikler

Elektrik Beslemesi 14 Kw
Elektrik Girişi 380 Volt
Kapasite (Koli / Saat) 200-250 Adet
En 1000 mm
Boy 4200 mm
Yükseklik 1900 mm
Ağırlık 1000 Kg
Kapladığı Alan 4,2  m2
Ağız Kapama ve Yapıştırma Makinası    
     

Düz tabanlı hazır poşetlere dolumu yapılmış mamülün kapatılması işlemini gerçekleştirir. Makina sistemi birbiri ile entegre olarak çalışan mekanizmalardan oluşur. Sistem içerisinde kağıdı kesen bıçaklar özel bir malzemeden imal edilip, kağıda uygun biçimde tasarlanmıştır. Makinanın içinde çalışan mekanizmaları 10 mm, kalınlığındaki platine sac üzerine yerleştirilmiş olup, gövdedeki esnekliklerden etkilenmeyecek şekilde konstrükte edilmiştir.

Alt gövde 4 mm sacdan imal edilmiş, makina üzerindeki ısıtıcının ayarı, hassas bir termostat ile ayarlanır, makinanın tutkal tüketimi çok azdır. Makina silindirik tarih atma ünitesi ile paketlerin üzerine tarih atma özelliğine sahiptir.

Teknik Özellikler

Elektrik Beslemesi 4 Kw
Elektrik Girişi 380 Volt
Kapasite  (Dakika) 10-15 Adet
Dolum Gramajı 1, 2, 5 Kg
En 600 mm
Boy 3000 mm
Yükseklik 1600 mm
Ağırlık 620 Kg
Kapladığı Alan 1,70  m2
Titreşim Makinası    
     

Tanım : Dolumu yapılmış paketlerin çabuk oturması ve içindeki mamülle beraber şekil alması için içindir. Kompakt hale gelmiş ve şekil almış olarak ağzı kapatılan paket daha güzel görünmekte ve seri şekilde üretilmektedir.

Çalışma Prensibi; Makinada zincir üzerine monte edilmiş kalıp istasyonları vardır. Bunlar belli aralıklarla monte edilmiştir. Makina çalıştığında kalıplar yürür. İkinci kalıbın geldiğini bildiren sensör komut verince de yürüme durur. Birinci istasyon dolum makinası ağzının tam altına gelir ve durur. Durma esnasında işçi paketi doldurur ve boş kalıbın içine bırakır. Sonraki istasyonda paket titreyerek oturur. Paket bir işçi tarafından ağız kapatma makinasını hazır hale getirir.

Teknik Özellikler

Elektrik Beslemesi 4 Kw
Elektrik Girişi 380 Volt
Kapasite  (1 kg Paket/Dak) 16-17 Adet
Dolum Gramajı 1, 2, 5 Kg
En 700 mm
Boy 2700 mm
Yükseklik 1100 mm
Ağırlık 820 Kg
Kapladığı Alan 2,8  m2
Toz Dolum Makinası    
     

Tanım : Un, İrmik, vb. İnce ve kaba tozlu mamullerin volümetrik (hacimsel) olarak hassas bir şekilde dolum yapmaktadır. Hızlı ve hassas volümetrik dolum için; Sağlam kontrüksiyon yapısı, güçlü sürücüleri, geniş ürün haznesi, özel dozajlama vidası ve hassas kontrol ünitelerini kapsamaktadır. Makine hassasiyeti; Tartımı mümkün ürünler İçin gıda tüzüğüne uygun toleranslar dahilinde tartım yapmaya ayarlanabilmektedir. Makinenin tartım İşlemi makina operatörünün paketi hazırlayıp dolum ağzına tuttuktan sonra ayak pedalına basarak dolumu gerçekleştirmektedir.
Çalışma Prensibi; Makina üzerindeki bir besleme helezonu, ürün kazanını istenilen miktar ve zamanda malı verir. Bu helezonun kontrolü, seviye belirleyen kapasitif svvitchlerle sağlanmaktadır. Ürün tartma işlemi, redüktör tahrikli bir karıştırıcı ve dozaj vidası yardımıyla gerçekleşmektedir. Redüktör tahrikli karıştırıcı, ürünü harmanlar, elektronik kontrollü dozaj vidası ise özel bir motor tahriki ile verilen zaman İçerisinde çalışıp durarak mamulün nem veya kabalık, incelik gibi özelliklerinden dolayı oluşan hacimsel değişimi kolaylıkla kontrol edebilir.

Teknik Özellikler

Elektrik Beslemesi 4 Kw
Elektrik Girişi 380 Volt
Kapasite  (8 Saat ) 16-17 Adet
Dolum Gramajı 1, 2, 5 Kg
En 800 mm
Boy 900 mm
Yükseklik 3100 mm
Ağırlık 450 Kg
Kapladığı Alan 1  m2
Tam Otomatik Paketleme Makinası    
     

YP-TOUP Tam otomatik dolum makînası un, şeker, çay ve tozdolum-ları hazır kağft poşetlere doldurmak üzere tasarlanmıştır.

Makine vida besleyici ile çalışır. Tam otomatik elektronik sistemli makine yüksek doğrulukta bir ürün doldurur. Vida besleyici otomatik olarak kullanılabilir. dokunmatİk ekran vasıtasıyla makine kontrolü sağlanır Dayanıklı bir elektronik ve mekanik sisteme sahiptir.

Teknik Özellikler

  Uzunluk Genişlik Yükseklik
Makina Ölçüsü (mm) 3000 1795 2470
Ambalaj Ölçüsü-Min (mm) 100 60 280
Ambalaj Ölçüsü-Max (mm) 200 200 410
Kapasite (Paket/Dk) 1 kg 2 Kg 5 Kg
  26 18 12
Elektirik Gücü 380 W - 50 hz
Elektirik Sarfiyatı 20 kw
Ağırlık 1200 kg
Sayıcı ve Otomasyon Shrink Makinası Ağız Kapama ve Yapıştırma Makinası Titreşim Makinası
     
Tam Otomatik Paketleme Makinası Tam Otomatik Paketleme Makinası Titreşim Makinası